Naszyjnik celebrytka, co oznacza?

Naszyjnik celebrytka – jaką wybrać?

Celebrytki to obecnie jedne z najchętniej noszonych naszyjników. Swoją popularność zawdzięczają gwiazdom kina i muzyki oraz  wszelkiego typu influencerom, stąd ich nazwa.  Moda na te naszyjniki pojawiła się już kilka lat temu, a sam ich wygląd zmieniał się według najważniejszych trendów konkretnego sezonu.  Tradycyjna celebrytka to stosunkowo krótki łańcuszek z niewielką zawieszką, który subtelnie zdobi i eksponuje szyję właściciela. Obecnie chętnie wybierane są jej bardziej ozdobne wersje. Podwójne, a nawet potrójne celebrytki znacznie różnią się od swojego pierwowzoru. Składają się z podstawowego,  krótszego łańcuszka, zwykle o długości  do 42 centymetrów oraz jednego/dwóch dłuższych. Ilość zawieszek oraz ich kształty, zależą od modelu. Często oferowana jest również usługa personalizacji celebrytek. W ten sposób można dobrać pasujące zawieszki według własnego gustu lub coś na nich wygrawerować.  To sprawia, że naszyjniki celebrytki są bardzo chętnie wybierane na prezent dla bliskiej osoby.

Jak nosić naszyjnik taki jak celebrytka?

Przewaga celebrytek nad innymi naszyjnikami, wynika przede wszystkim z ich praktyczności. Zwykle to bardzo delikatna ozdoba, która dyskretnie zdobi szyję właściciela. Dzięki temu można ją nosić niezależnie od okazji. Jest dobrym wyborem na co dzień. Nie przeszkadza w ciągu dnia, nie trzeba jej zdejmować do snu i nie zaczepia o ubrania. Delikatny łańcuszek z zawieszką nie przyciąga dużej uwagi. To dyskretna biżuteria, na którą mogą sobie pozwolić osoby wykonujące różne zawody. Do tego można ją nosić w zasadzie do wszystkiego. Tradycyjna, krótka celebrytka, będzie widoczna przy każdym rodzaju dekoltu, nawet przy dość zabudowanych bluzkach. Równie dobrze dopasuje się do tych głębszych, o różnym kształcie.  W niektórych modelach zawieszki można zmieniać, co pozwala na dopasowanie wyglądu łańcuszka do konkretnych okoliczności. Od jakiegoś czasu celebrytki  wybierają nawet panny młode. Nie ma problemu ze znalezieniem ich bardziej zdobnych modeli czy nawet dopasowaniem reszty biżuterii do kompletu. W tej wersji robione są również bransoletki.

Co oznaczają zawieszki noszone do naszyjników celebrytek?

Najpopularniejsze są zawieszki w kształcie serca, księżyca,  gwiazd oraz wzorów geometrycznych, np. kółek, na których często umieszcza się grawer. Chętnie wybierane są kształty posiadające konkretną, dobrze znaną symbolikę. Oto kilka przykładów:

  • nieskończoność – popularna przewrócona ósemka, może symbolizować, min. stałość związku, wieczną przyjaźń albo chęć pozostawienia po sobie czegoś ważnego, zwykle ma bardzo indywidualne znaczenie dla noszącego
  • czterolistna koniczyna i podkowa – mają przynieść szczęście
  • oko proroka – odbija tzw. złe spojrzenie
  • serce – miłość, oddanie
  • rozeta – symbol solarny, odnosi się do kultu słońca dawnych Słowian, ma chronić przed złem, przynieść szczęście

    naszyjnik celebrytka zawieszki
    Naszyjnik celebrytka zawieszki

Część osób nosi zawieszki z własnym imieniem.  Inni wybierają te płaskie, na których można wygrawerować ważne dla nich motto lub cytat.  Naszyjnik celebrytka potrafi symbolizować zawód właściciela. Fryzjerzy często noszą zawieszki w kształcie nożyczek, a wśród muzyków popularne są nuty. Jak widać celebrytki to nie tylko modna ozdoba, dla niektórych to też sposób na wyrażenie swojej osobowości.

***

Leave a Comment!