Kolczyki z modeliny – czas na nietuzinkowe ozdoby

Co to jest modelina?

Modelina to masa plastyczna, która doskonale nadaje się do formowania różnych kształtów. Wyciągnięta z opakowania modelina jest twarda, jednak szybko mięknie pod wpływem ciepła dłoni – wystarczy ją trochę pougniatać i uplastycznić. Aby nadać trwałości temu materiałowi, wystarczy go włożyć do piekarnika, zwykle szczegółowe informacje na ten temat każdy producent modeliny podaje na pakowaniu (czas, temperatura itp.).

Kolczyki z modeliny

Z modeliny można wytwarzać różne atrakcyjne przedmioty. Śmiało można ją stosować do niewielkich figurek na przykład zwierzątek lub owoców i warzyw podczas zabawy z dziećmi. Doskonale nadaje się też do formowanie breloków i broszek. Kolczyki z modeliny również będą świetnym pomysłem.

Modelina kolczyki – wesoły sposób na ponury dzień

Modelina jest niezwykle ciekawym materiałem, niby taka plastelina, ale przez to, że można ją utwardzić, jest bardziej uniwersalna. Modelina występuje w różnych kolorach, dzięki czemu tworzone ozdoby mogą świetnie naśladować te rzeczywiste, tyle że w wersji mini. Kolczyki z modeliny są szczególnie urokliwymi precjozami. Czy widzieliście kiedyś pyszne pączusie na uszach, słodkie mufinki – nadgryzione lub z wisienką, mini hamburgery, słodkie truskaweczki, czereśnie… i całą masę innych modelinowych ozdób? Kolczyki z modeliny są naprawdę piękne, mogą być też zabawne, zawsze też bardzo smakowicie wyglądające!

Leave a Comment!