Jak zrobić naszyjnik z gumek

Biżuteria jest ozdobą każdej kobiety. Sprawia, że czuję się elegancko, gustownie, atrakcyjnie. Jest to bardzo stary wynalazek, towarzyszący od początków cywilizacji. Wraz ze zmianą trendów i czasów, na rynku pojawiło się mnóstwo rodzajów biżuterii. Są nie tylko klasyczne, wykonane z rud złota czy srebra elementy. Biżuterie można wykonać z czego tylko chcemy, liczy się pomysł. Nie musi ona też być droga, ponieważ nie każdy trwały surowiec ma wysoką cenę.

Biżuteria z gumek czyli upiększ się sam.

Rewolucja hipisowska z lat 60 XX wieku oraz fascynacja kulturami starożytnymi zwiększyły zainteresowanie na wyroby ręcznie robione. Zaczęto inspirować się wyglądem afrykańskich kobiet czy pochodzących często z biednych rodzin dzieci kwiatów, które tworzyły biżuterię z tego co miały pod ręką. Ktoś wpadł na pomysł, by tworzenia naszyjników wykorzystać gumki.

Pomysł ten przyjął się i po dziś dzień możemy stworzyć biżuterię według własnego pomysłu i to tanim kosztem. Takie wisiorki są praktyczne, dobre na każdą okazję i łatwe w stworzeniu.

bransoletka gumek
bransoletka gumek

Ozdób ciało za kilka złotych.

Pierwszą rzeczą, jakiej będziemy potrzebować do przygotowania takiego naszyjnika to przede wszystkim gumka. Zakupić możemy ją prawie w każdym sklepie z pasmanterią a wiele sklepów z biżuterią także ma je w swojej ofercie. Najwygodniejszym sposobem do nabycia surowca będą strony internetowe. Począwszy od portali aukcyjnych a na stronach zajmujących się tą konkretną branżą możemy dobrać gumkę o odpowiedniej strukturze i grubości.

Kolejnym etapem, ściśle związanym z zakupem gumki jest zakup koralików, charmsów lub innych elementów jakie chcemy na nią “nawlec”.

Tutaj decyduje nasza inwencja, możemy postawić na klasykę i użyć zwykłych drewnianych, polakierowanych koralików, postawić na nowoczesne geometryczne kształty albo samemu stworzyć ciekawe elementy. Ważne jest, aby miały one w środku otwór, przez który przechodzić będzie gumka.

Po teorii przejdźmy do praktyki.

Jak wykonać taki naszyjnik? Jest to niezwykle proste! Na gumkę nakładamy koralki, powinny one bez większego oporu nasuwać się na nią. Bądźmy delikatni- zbyt mocne szarpanie może doprowadzić do zerwania się naszyjnika. Nakładamy taką ilość charmsów, jaka nam odpowiada, mając jednak na uwadze obwód naszej szyi, oraz to, jaką chcemy długość. Możemy postawić na klasyczny choker, który ciasno oplata szyję lub długi wisior w stylu różańca.

Gdy wybierzemy już długość, a wszystkie koraliki zostaną nawleczone pozostaje zawiązać mocno całość na pętle, która należy schować w jednymz otworów. Ostatnia próba, czy wszystko jest mocne i solidne i taki wisior jest już gotowy.

Oszczędność czasu i pieniędzy- a do tego zabawa.

Takie tworzenie biżuterii własnymi rękami jest nie tylko tanie ale także przyjemne i absorbujące. Pozwala oderwać się od codzinennych monotonnych czynności i pozwala przetrwać okresy niepogody czy nudy. Wzmacnia naszą kreatywność i daje satysfakcję, gdy idąc ulicą możemy się pochwalić naszyjnikiem zrobionym przez siebie. Najlepszym dowodem powodzenia są pytania znajomych, gdzie można takowy kupić.

Leave a Comment!