Ile kosztuje powiększenie pierścionka

Dla wielu osób z czasem biżuteria może stać się zbyt mała. Wpływ na to ma przede wszystkim zmiana rozmiaru palców z biegiem lat w odniesieniu do cennej biżuterii noszonej w formie pierścionka zaręczynowego bądź obrączki. Wartość tych kosztowności ma znaczenie sentymentalne dla ich właścicieli. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług jubilerskich mających na celu powiększenie rozmiaru pierścionka. Jak wygląda taka usługa, jaki jest jej koszt oraz dlaczego warto? Przeczytaj! Odpowiedzi znajdują się w poniższym materiale.

Powiększenie pierścionka – jak się je wykonuje?

powiększanie pierścionka
powiększanie pierścionka

Zgodnie z prawidłowym przebiegiem procesu powiększenia właściciel nie powinien zaobserwować znacznych zmian względem pierwotnego wyglądu biżuterii. Korekta polega na niewielkim rozciągnięciu szyny. W sytuacji gdy powiększenie dotyczy kilku rozmiarów, jubiler stosuje specjalną wstawkę. Wraz z rozwojem technologicznym zabieg powiększenia obrączki przebiega sprawnie i nie wymaga dużego nakładu czasu. Należy pamiętać, że zabieg nie zawsze jest możliwy do wykonania, dotyczy to pierścionków wielokolorowych lub posiadających liczne kamienie i zdobienia. Profesjonalny i doświadczony personel salonu jubilerskiego to warunek rzetelnie zrealizowanej usługi.

 

Powiększenie pierścionka a koszt usługi

Cena usługi uzależniona jest od kilku determinujących ją czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj pierścionka oraz jego specyfikacja, im bardziej ozdobna biżuteria, tym droższa usługa. Drugi czynnik dotyczy zmiany rozmiaru, im większa liczba rozmiarów, tym wyższa cena. Trzecim decydującym aspektem jest wybór salonu jubilerskiego, oraz jego cennik usługi powiększenia pierścionka. Istnieje możliwość obniżenia ceny, ograniczając ją do robocizny. Właściciel w tym przypadku zobowiązany jest dostarczyć swój własny kruszec. Wartość robocizny klaruje się w przedziale cenowym od 20 do 30 zł. Warto pamiętać, że cena jest orientacyjna i rośnie wraz z ilością włożonej pracy przez jubilera wykonującego usługę.

Dlaczego warto korzystać z usługi powiększenia pierścionka?

Istnieje kilka przesłanek, które świadczą o opłacalności tej usługi. Do najważniejszych z nich należy niski koszt w porównaniu z zakupem nowej biżuterii. Wskazuje to na potęgę tego świadczenia oraz możliwość zmiany rozmiaru nowo zakupionego pierścionka zaręczynowego w szybkim tempie. Wiele jubilerów nie przyjmuje zwrotów towaru lub nie oferuje możliwości wymiany, dlatego usługa powiększenia rozmiaru odgrywa kluczową rolę. Wybór odpowiedniego salonu jubilerskiego może stanowić wyzwanie. Przed podjęciem decyzji, warto sprawdzić opinie i wybrać cenionego na rynku jubilera świadczącego tego typu usługę. Osobom niezdecydowanym pomoże skorzystanie z witryn internetowych oraz forum, na którym możliwe jest zapoznanie się z opiniami klientów oraz cennikiem wykonywanych usług. Decydując się na powiększenie biżuterii, klient staje w obliczu kilku ważnych wyborów. Warto by ten proces był przemyślany. Pozwoli to na niedrogą i fachową realizację oraz korzystanie z ulubionej biżuterii w kolejnych latach bez konieczności rezygnowania z niej.

Leave a Comment!