Początki koralików
Ozdoby i wyroby biżuteryjne towarzyszą człowiekowi niemal od zawsze – początkowo tworzone nie tylko w celach zdobniczych, ale również ze względu na ich magiczne właściwości. Zadaniem pierwszych amuletów było ochronić jego właściciela, podarować mu siłę, zdrowie lub przyciągnąć dobrą aurę. Pierwsze ozdoby doskonale wpasowałyby się w aktualne trendy „eko”, jako że powstawały z muszelek, skorupek, pazurów, korala, czy kłów. Dopiero z czasem i wraz z rozwojem cywilizacji nabyto umiejętności obróbki kamieni szlachetnych i zaczęto tworzyć koraliki z tworzyw sztucznych.
Kolczyki z koralików
Koraliki są niesamowicie wdzięcznym materiałem, gdyż pozwalają na stworzenie fantastycznych ozdób. Jedną z ciekawszych form biżuteryjnych są kolczyki z koralików. Koraliki można łączyć różnorako kolorystycznie i tworzyć najprzeróżniejsze wzory. Ponadto materiał ten doskonale nadaje się do tego, by komponować z niego różne kształty. Dzięki temu powstają wspaniałe kolczyki z koralików w formie rombu, koła, łezki, kwiatka, prostokąta… Kombinacji może być znacznie więcej. Dodatkowo materiał ten pozwala też na tworzenie fantastycznych kolczyków z koralików w różnych stylach. Absolutnie czarujące, wykonane techniką haftu koralikowego, będą ozdoby w stylu indiańskim. Ale kolczyki z koralików świetnie też prezentują się w stylu boho, stylu indyjskim, a nawet stylizacjach wieczorowych. Kolczyki z koralików to niezastąpiony dodatek na wiele okazji!
Jak zrobić kolczyki z koralików?
Metod na wykonanie kolczyków z koralików jest bardzo dużo, w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, jakiej długości mają być nasze ozdoby i w jakim stylu wykonane. Jeśli lubimy szyć lub doskonale nam idzie haftowanie to możemy właśnie pokusić się o takie techniki. Otóż okazuje się, że wiele kolczyków w stylu indiańskim, rożków peyot, czy długich wieczorowych ozdób jest wykonanych przy pomocy specjalnej cienkiej igły. Natomiast jak zrobić kolczyki z koralików w połączeniu ze sztyftami, biglami i metalowymi zapinkami? Do tego potrzebne będę specjalne szczypce z precyzyjnymi końcówkami, trochę umiejętności przy wyginaniu i zaciskaniu drucików i najlepiej wielkie pokłady fantazji, by tworzyć własne kompozycje. Zawsze też można posiłkować się gotowymi kursami, w które zasoby Internetu są niezwykle bogate.